Mladý hokejista Ondřej Buchtela začiatkom júna šokoval fanúšikov, keď zverejnil fotografiu, na ktorej sedí na invalidnom vozíku. Otvorene priznal, že bojuje s rakovinou. Aj napriek veľkému odhodlaniu napokon zákernej chorobe, žiaľ, podľahol.

Českému hokejistovi Ondřejovi Buchtelovi pred pár týždňami diagnostikovali zhubný nádor na srdci. ,,V dvadsiatich rokoch “raka“ nečakáte, ale keď príde, tak neostáva nič iné než bojovať. Nie je čas ľutovať sa a pýtať sa, prečo práve ja, ale jednoducho bojovať,“ napísal vtedy na sociálnej sieti.

V jeho mene dokonca vznikla finančná zbierka, ktorá mala obrancovi pomôcť pri liečbe so zákernou chorobou. Nemalou sumou prispeli aj hokejisti Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Juraj Valach. Na transparentnom účte sa má momentálne nachádzať 3,5 milióna českých korún (asi 133-tsíc eur).

Ondřej bol pripravený urobiť všetko preto, aby ťažký boj vyhral. O to viac fanúšikov zarmútila smutná správa o jeho smrti. Ešte pred zhoršením sa jeho zdravotného stavu si dal hokejista vytetovať slovné spojenie v znení: ,,Zomri a povstaň.“

Práve toto motto inšpirovalo Buchtelovu priateľku Aničku. ,,Navždy v našich srdciach. Milujem Ťa. Nebojte sa o neho, povstane na večnosti,“ odkázala jeho priaznivcom, ktorí ho počas náročných týždňov intenzívne podporovali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: isport.blesk.cz  |  Foto: IG/ondrej_buchtela