Líder parlamentnej strany SNS Andrej Danko ešte v januári zapríčinil dopravnú nehodu, ktorá rozbehla relatívne bizarnú kauzu. Jej následky ale také prehliadnuteľné byť nemusia.

Dnes už nikto nedokáže, že bol Andrej Danko pod vplyvom alkoholu a on pre zmenu nedokáže, že bol triezvy. Isté je, že 15 hodín po nehode bola jeho dychová skúška negatívna. Tento údaj je ale irelevantný, ak to nebolo zistené na mieste, dá sa iba špekulovať, domnievať či pbviňovať.

A práve pre krivé obvinenia a pošpinenia dobrého mena sa chystá Andrej Danko žalovať Igora Matoviča i Richarda Sulíka. Uvádza to denník Sme na svojom webe.

Danko taktiež zdôraznil, že išlo o škodovú udalosť, pri ktorej žiadna osoba nebola ohrozená, a v tom prípade mohol z miesta odísť. Len pár dní po incidente mal tvrdiť, že si šiel domov ošetriť ranu.

Minister Šutaj Eštok potvrdil, že policajti, ktorí mali Dankovu nehodu na starosti, dostali od vedenia takzvanú výčitku, teda najnižší možný trest, aký sa dá uložiť a nezapisuje sa do žiadneho registra. Čo sa týka semafora, tak údajne bol funkčný, akurát mal pokryvenú konštrukciu.

Každopádne, jedno je isté. Verejne známa osoba, obzvlášť ústavný činiteľ, by v takomto prípade, ak má čisté svedomie, mal ostať na mieste činu a tým dokázať, že skutočne šlo len o škodovú udalosť zapríčinenú nepozornosťou či chybou pri riadení vozidla. To by bola tá najlepšia reakcia.

Kollár sa pustil do ex-kolegov: TAKTO to schytal Andrej Danko!

Zdroj: Sme | Foto: IG/andrej.danko