Tragédia v Bratislave, ku ktorej došlo v nedeľu vo večerných hodinách, otriasla celým Slovenskom. Zasiahnutí sú aj politici či známe šoubizové tváre. Opitý vodič Dušan, ktorý je zároveň športovým funkcionárom, môže skončiť za mrežami na dlhé roky.

Po tom, čo opitý vodič s 1,69 promile alkoholu v krvi nabúral v nedeľu do MHD zastávky v Bratislave, vyhasli na mieste štyri mladé životy, kým piata obeť skonala v nemocnici. Z tragédie sa okrem rodín spamätáva celé Slovensko, vrátane známych tvárí. Za volantom pritom sedel generálny sekretár Deaflympijského výboru Dušan Dědeček, no v aute bol aj jeho syn Lukáš. ktorý je vo výbore kontrolórom.

Ten skončil v nemocnici s vážnymi poraneniami a rovnako ako otec bol pod vplyvom alkoholu. Ako prezradil Novému Času advokát Róbert Bános, ak páchateľ jedným skutkom spácha viac trestných činov, môže mu byť uložený úhrnný trest. „V prípade, ak by sa za najprísnejšie trestný považoval zločin usmrtenia podľa § 149 ods. 5 Tr. zák., za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov, môže súd (v prípade uznania viny) hornú hranicu zvýšiť až na 16 rokov,“ priblížil, čo hrozí šoférovi.

Polícia bola vo svojom vyhlásení ohľadom tragédia zásadne tvrdšia: „V prípade preukázania viny pred súdom, hrozí obvinenému mužovi v zmysle zákona za toto konanie trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie!“

Osobnú skúsenosť s vodičom Dušanom z minulosti pritom opísal nemenovaný spolupracovník: „Dušan je človek, ktorých označujeme slovom “rypák“. Do všetkého sa vždy staral a mal rozpory s viacerými spolupracovníkmi,“ uviedol. Iný názor má však extajomník na ministerstve školstva Ivan Husár, ktorý ho považuje za perfektného chlapíka oddaného svojej práci: „V živote som ho nevidel ani opitého,“ dodáva.

Dědeček pritom okrem športovej funkcie v roku 2014 kandidoval aj za poslanca za mestskú časť Karlova Ves ako kandidát Smeru, SNS, Strany zelených a SMS. Jeho rodina má podľa aktuálnych informácií právneho zástupcu výboru Olivera Krista čeliť po zverejnení prípadu nepekným vyhrážkam Slovákov, preto musel výbor zo stránky zmazať telefonický kontakt na obidvoch Dědečkovcov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Aktuality.sk, cas.sk │ Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky, YT/Mladiinfo Slovensko