16. mája 2019 došlo k chladnokrvnej vražde 16-ročného Tomáša zo Žiliny. Vyšetrovanie napokon preukázalo, že ho o život brutálnym spôsobom pripravila jeho kamarátka Judita. Rodičia zavraždeného tvrdo bojujú za spravodlivosť a dúfajú, že konečne sa celá záležitosť uzavrie.

Tomáš zomrel v dôsledku 47 bodných a bodnorezných rán, ktoré mu uštedrila jeho kamarátka Judita. Za brutálny čin bola napokon odsúdená na 12 rokov a 4 mesiace za mrežami. Rodina mladej ženy však naďalej trvá na tom, že je nevinná a v osudný moment sa v byte nachádzala aj tretia osoba. Momentálne podali na Najvyšší súd dovolanie, v ktorom žiadajú zrušenie predošlých rozsudkov a začatie nového súdneho procesu. V prípade ešte rozhodnuté nebolo.

Dnes už 20-ročná Judita si odpykáva trest v Ústave na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých v Sučanoch. Začiatkom februára však s ďalšími troma dievčatami navštívila primátora Vrútok. Výlet mimo ústavu mal mať edukatívny charakter, keďže sa oboznámili s fungovaním samosprávy a činnosťou mestského úradu.

Informácia o udalosti, kedy mohla Judita opustiť ústav, neunikla ani rodičom zavraždeného Tomáša, pričom neskrývajú veľký hnev. ,,Keď som videl, že tá beštia si chodí po Mestskom úrade vo Vrútkach a usmieva sa, bolo mi veľmi zle. Nedokážem to ani len predýchať. Môjho syna brutálnym spôsobom zavraždila a teraz si chodí po slobode,“ zlostne uviedol Vladimír pre Nový Čas.

Tomášov otec priznal, že pár hodín veril, že vrahom jeho syna bol neznámy odpočtár. Vyšetrovanie a množstvo stôp zabezpečených v byte ho však utvrdili v tom, že vrahyňou bola práve Judita. Podľa slov zdrveného otca nepriamo zabila jeho s manželkou, keďže sa so stratou dieťaťa nedokážu zmieriť. V týchto dňoch by mladík oslávil 20. narodeniny, ktoré by určite veľkolepo oslávili.

Vladimír sa taktiež vyjadril k dovolaniu na Najvyššom súde. Jeho rodina dúfa, že konečne dôjde k rozhodnutiu, ktoré ukončí všetky pochybnosti a uzavrie túto tragédiu. Juditu nepovažuje za psychicky normálneho človeka, pričom ju označil za mimoriadne nebezpečnú. Je presvedčený, že by sa určite nemala v dohľadnej dobe dostať medzi ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Nový Čas  |  Foto: FB/Tomáš T., ZVJS