16. mája 2019 otriasla celým Slovenskom informácia o vražde 16-ročného Tomáša, ktorý mal prísť o život rukou najlepšej kamarátky. Aj keď mladistvá spočiatku tvrdila, že na tínedžera zaútočila tretia osoba, súd len pred okamihom vyriekol voči obžalovanej tvrdý rozsudok.

Na žilinskom sídlisku došlo v polovici mája uplynulého roka k desivej vražde, pri ktorej prišiel o život len 16-ročný Tomáš. Stredoškolák trávil popoludnie so svojou najlepšou kamarátkou, pričom dvojica si len pár minút pred fatálnym okamihom vyhotovila zopár snímok. Aj keď sú posledné chvíle zo života mladíka opradené rúškom tajomstva, zomrieť mal na následky bodných zranení, ktorých mal podľa znalca na tele až 49.

Kým 17-ročná Judita najskôr tvrdila, že Tomáša zabil falošný odpočtár elektriny, vražedná zbraň sa napokon našla v jej komode medzi oblečením. Expertíza tiež potvrdila, že na nožoch z miesta činu sa nenachádza DNA tretej osoby, naopak, bola na nich preukázaná krv zosnulého i obvinenej.

Ako uviedla TV Markíza, mladistvá si mala po jedenástich mesiacoch vypočuť vo veci verdikt súdu v Žiline, podľa ktorého je z obzvlášť závažného zločinu vraždy vinná. Judita bola odsúdená na trest odňatia slobody vo výške 12 rokov a štyri mesiace, a taktiež je povinná vyplatiť rodine zosnulého sumu 2 800 € za náklady súvisiace s pohrebom. Nakoľko sa odsúdená voči verdiktu odvolala, ten zatiaľ nie je právoplatný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza.sk | Foto: FB/Tomáš T.