Už niekoľko dní prebieha vypočúvanie kandidátov na post generálneho prokurátora, ktorý nahradí vo funkcií Jaromíra Čižnára. K Igorovi Matovičovi sa ale doniesli nepríjemné informácie. Pohrozil, že ak sa tento scenár naplní, OĽaNO odíde z koalície. Rovnaký scenár zvažuje aj Juraj Šeliga zo strany Za ľudí.

Vypočúvanie kandidátov na funkciu generálneho prokurátora prebieha už niekoľko dní, pričom náročné chvíle má za sebou aj známy prokurátor Ján Šanta. Práve obsadenie tohto postu je pre krajinu kľúčové, ak už Slovensko nechce zažívať odhalenia, ktoré sa postupne vynárajú aj v súvislosti s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.

Vládna koalícia prežíva aktuálne konflikt medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, ktorý nesúhlasí s plošným testovaním a predstavil vlastný protipandemický plán s názvom Semafor zdravia. Zdá sa však, že k nezhodám dochádza najnovšie aj kvôli voľbe generálneho prokurátora. Čerstvé informácie, ktoré sa dostali k premiérovi, ho znepokojili natoľko, že zvažuje demisiu a odchod z koalície. Niektorá z vládnych strán sa má chcieť údajne dohodnúť s opozíciou na voľbe generálneho prokurátora. “Ja som upozornil koaličných partnerov ešte pred vypočúvaním, že sa mi dostalo do uší, že niektoré politické strany urobili nejaké dohody s mafiou, či jednou alebo druhou. Ak by také niečo sa stalo, samozrejme, OĽaNO vystúpi z koalície a je koniec,” vyjadril sa premiér.

Nevedno, o ktorú koaličnú stranu má ísť, no za rozpad koalície by v prípade, že by sa opozícia podieľala na voľbe generálneho prokurátora, bol aj Juraj Šeliga zo Za ľudí. “Táto vládna koalícia dostala jasný mandát na očistu Slovenska od mafie a korupcie. Ak sa chce niektorá z politických strán dohadovať s opozičnými lídrami, ktorí zodpovedajú za rozvrat Slovenska, nech radšej rovno odíde. Ak chce niekto uprednostniť pred dohodou v koalícii dohodu s opozíciou, tak to nech sa radšej koalícia rozpadne. Hovorím to s plnou vážnosťou. Tak dôležitá je pre mňa voľba generálneho a špeciálneho prokurátora. Toto je jeden z dôvodov, prečo som do politiky išiel – očista Slovenska,” uviedol na sociálnej sieti.

Podľa informácií Denníka N by sa ako o kandidátovi opozície malo hovoriť o prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry Marošovi Žilinkovi. Matovič mal koaličných partnerov varovať práve pred jeho vypočúvaním, ktoré prebieha podľa abecedy. Ako napokon dopadne voľba a postup koalície, sa dozvieme už v najbližších dňoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Denník N, denníkn.sk, Facebook/Juraj Šeliga – Za ľudí │ Foto: Facebook/Igor Matovic