Róbert Fico prežil atentát, ktorý sa udial v stredu 15. mája. Dnes, teda v piatok, bol za ním na pár minút, keďže viac nebolo vzhľadom k jeho zdravotnému stavu možné, aj jeho dlhoročný kolega a budúci prezident Peter Pellegrini.

Jeho slová po návšteve Roosveltovej nemocnice boli smerované všetkým obyvateľom našej republiky.

„Je potrebné, aby sme si spoločne naprieč celou krajinou bez rozdielu našich politických názorov, vierovyznania alebo čohokoľvek iného uvedomili, že sme na Slovensku prekročili jednu červenú čiaru, ktorú sme nikdy od vzniku našej krajiny neprekročili,“ povedal.

Viac ako táto pochopiteľná Pellegriniho výzva ale ľudí určite zaujíma, ako na tom premiér je a či si vôbec pamätá najkritickejšie okamihy, behom ktorých bol doslova na hrane života a smrti.

„Bolo mi umožnené hovoriť s ním len niekoľko minúť, pretože si jeho aktuálny stav vyžaduje kľud a pokoj bez ďalších vonkajších rušivých vplyvov. Čakajú ho najťažšie a najdôležitejšie hodiny či dni,“ uviedol Peter Pellegrini.

Ten dodal, že Róbert Fico si má údajne všetky tie kritické okamihy pamätať, čo mnohých určite zaskočí. „Svoju evakuáciu z miesta streľby do handlovskej nemocnice, prvotné zachraňovanie jeho života tam, prevoz vrtuľníkom do Banskej Bystrice i príjem na urgente pri plnom vedomí zvládal,“ uviedol budúci prezident.

Ďalšie hodiny na sále: Prehovoril Kaliňák i riaditeľka nemocnice!

Zdroj: Pluska | Foto: IG/Peter.pellegrini