Voľba šéfa špeciálnej prokuratúry je ukončená a ako víťaz Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky z nej vzišiel Daniel Lipšic. Právnik, obhajca, bývalý politik aj niekdajší minister vnútra a spravodlivosti tak preberá na najbližších sedem rokov žezlo hlavy špeciálnej prokuratúry po Dušanovi Kováčikovi. Ten je momentálne obvinený zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. 

Bývalý priemiér Peter Pellegrini však toto rozhodnutie výboru považuje za mimoriadne nešťastné a obáva sa, že predmetná voľba spochybní nestrannosť a nezávislosť špeciálnej prokuratúry. Pellegrini taktiež obviňuje Lipšica z hájenia daňových podvodníkov a vrahov a spojitosť nachádza aj v otázke spojenectva so súčastnou vládou.

Predseda mimoparlamentnej strany Hlas ako ďalší bod nesúhlasu zvolenia Daniela Lipšica uvádza dopravnú nehodou zo septembra 2016: „Mal byť zvolený človek, ktorý má čistý odpis registra trestov, ani táto pripomienka nebola splnená. Pán Lipšic má za sebou tragické zabitie chodcu na priechode pre chodcov, za čo bol odsúdený na podmienečný trest, myslím, takže nie je úplne čistý z tohto pohľadu.“ 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini, TA3 | Foto: YT/Braňo Závodský Naživo, IG/peter_pellegrini