Daniel Lipšic je novým špeciálnym prokurátorom: Dostal 79 hlasov!

Dátum:

V posledných dňoch sa uskutočňovalo verejné vypočutie kandidátov na špeciálneho prokurátora pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR. Z kandidátov napokon vzišiel víťaz, ktorým sa stal exminister vnútra a spravodlivosti Daniel Lipšic.

Doteraz malo Slovensko iba jedného špeciálneho prokurátora, ktorým bol Dušan Kováčik. Ten bol však pred pár mesiacmi zadržanýmomentálne je obvinený zo založenia i zosnovania zločineckej skupiny. Bolo tak len otázkou času, kedy bude musieť Ústavnoprávny výbor NR SR vybrať nového verejného činiteľa.

Po verejnom vypočutí kandidátov sa do užšieho výberu napokon dostal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel a bývalý politik Daniel Lipšic. Pri hlasovaní vo vláde napokon dostal Lipšic 79 hlasov zo 117, v dôsledku čoho sa stal novým špeciálnym prokurátor na sedem rokov.

47-ročný advokát získal významnú pozíciu aj napriek tomu, že do októbra 2022 má podmienku za zabitie dôchodcu pri autonehode. Pred výborom taktiež musel vysvetliť údajnú komunikáciu s Alenou Zsuzsovou, a taktiež konanie ministra práce Milana Krajniaka, ktorý extrémne rýchlo vykonal jeho bezpečnostnú previerku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: YT/Politika na Slovensku, TA3

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...