V posledných dňoch sa uskutočňovalo verejné vypočutie kandidátov na špeciálneho prokurátora pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR. Z kandidátov napokon vzišiel víťaz, ktorým sa stal exminister vnútra a spravodlivosti Daniel Lipšic.

Doteraz malo Slovensko iba jedného špeciálneho prokurátora, ktorým bol Dušan Kováčik. Ten bol však pred pár mesiacmi zadržanýmomentálne je obvinený zo založenia i zosnovania zločineckej skupiny. Bolo tak len otázkou času, kedy bude musieť Ústavnoprávny výbor NR SR vybrať nového verejného činiteľa.

Po verejnom vypočutí kandidátov sa do užšieho výberu napokon dostal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel a bývalý politik Daniel Lipšic. Pri hlasovaní vo vláde napokon dostal Lipšic 79 hlasov zo 117, v dôsledku čoho sa stal novým špeciálnym prokurátor na sedem rokov.

47-ročný advokát získal významnú pozíciu aj napriek tomu, že do októbra 2022 má podmienku za zabitie dôchodcu pri autonehode. Pred výborom taktiež musel vysvetliť údajnú komunikáciu s Alenou Zsuzsovou, a taktiež konanie ministra práce Milana Krajniaka, ktorý extrémne rýchlo vykonal jeho bezpečnostnú previerku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: YT/Politika na Slovensku, TA3