Je to iba pár hodín, čo sa na verejnosť dostala informácia o možnosti zadovážiť si celoeurópsky dôchodok, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za IV. pilier. Správa o štrnástom dôchodku však rozhodne poteší mnohých penzistov omnoho viac.

Minister práce Milan Krajniak spoločne s Igorom Matovičom i Eduardom Hegerom informovali dôchodcov, že im bude v novembri vyplatený štrnásty dôchodok. Ide o jednorazovú dávku, ktorá bude vo výške 70 % z ich trinásteho dôchodku, pričom ten bol vyplatený v júli tohto roka zo strany Sociálnej poisťovne.

Penzisti s najnižším dôchodkom dostanú 210 eur a suma 35 eur je určená pre dôchodcov s najvyššou rentou. Štrnástu penziu dostane 1 435 000 poberateľov a priemerná suma pre každého z nich sa odhaduje na 144,70 eur. Zo štátneho rozpočtu bude vyčlenených 207,6 milióna eur.

Vláda už schválila návrh novely zákona a kabinet zároveň odsúhlasil aj zrýchlené konanie v parlamente. Krajniak taktiež upozornil, že inflačná pomoc bude pokračovať, v dôsledku čoho sa bude rokovať o balíku pre matky s deťmi, ktoré majú problém s vymáhaním výživného.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |   Foto: FB/Milan Krajniak, MPSVR SR