Peter Pellegrini sa po odchode zo Smeru-SD naplno pustil do rozbehnutia vlastnej politickej strany. Zo začiatku robil okolo nového subjektu veľké tajnosti, no dnes už hrdo prezentuje zámer strany Hlas-Sociálna demokracia. Prišlo však odmietnutie, ktoré zrejme nečakal.

Expremiér pred pár mesiacmi vytvoril novú politickú stranu a v priebehu krátkeho času sa mu podarilo získať dostatok podpisov od Slovákov, aby ju mohol oficiálne registrovať na Ministerstve vnútra SR. Najnovšie sa spoločne so svojimi spojencami pokúsil zriadiť vlastný poslanecký klub.

Odídenci zo strany Smer-SD by tak už nepatrili medzi nezaradených, no aj na pôde parlamentu by sa hlásili k svojej politickej strane. 21. septembra sa o návrhu hlasovalo v Národnej rade SR, no plénum ho odmietlo. Počas voľby bolo prítomných 140 poslancov, no iba 21 z nich hlasovalo za, proti bolo 42 politikov a 76 ľudí sa zdržalo.

Nie je žiadnym prekvapením, že Robert Fico nesúhlasil s návrhom a rovnako aj niektorí poslanci z ĽSNS. Naopak, s vytvorením klubu súhlasilo niekoľko poslancov zo strany OĽaNO a Sme rodina. Ostatní sa zdržali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Smer-SD, Peter Pellegrini, markiza.sk