V etape pretekov Tirreno – Adriatico sa Peťovi Saganovi (28) nedarilo tak, ako si prial. Pred dvoma týždňami sa totiž v spomínanej etape umiestnil na druhom mieste. Víťazstvom si plánoval uctiť Micheleho Scarponiho († 37). Víťazstvo síce nevyšlo, no Peťovo milé gesto potešilo nielen jeho fanúšikov.

Po pretekoch Peťa Sagana navštívili v tímovom autobuse dvojičky Michele Scarponiho Giacomo a Tomma (5), pre ktoré si miláčik slovenského športu našiel hneď čas a dobrú náladu. Zároveň im daroval tímové čiapky.

Talian Michele Scarponi zvíťazil v Gira d‘Italia v roku 2011 a o život prišiel 22. apríla 2017, keď ho pri tréningu v okolí rodného Filottrana zrazilo nákladné auto. Zraneniam podľahol ešte pri prevoze do nemocnice.

Keďže vo Filottrane skončila tento rok 5. etapa pretekov Tirreno – Adriatico, Peťo Sagan veľmi túžil zvíťaziť a víťazstvo venovať svojmu zosnulému priateľovi a zároveň súperovi Scarponimu. Napriek tomu, že tentokrát víťazstvo nevyšlo, zapózoval v autobuse tímu BORA-hansgrohe s dvojičkami Giacomom a Tommasom holandskému redaktorovi z denníka De Telegraaf.

Foto: Twitter