Pochod za slušné Slovensko, ktorého tlak donútil spolu s ďalšími faktormi povymieňať stoličky  vo vláde aspoň na formálnej úrovni, je nateraz zrušený. Organizátori uviedli aj hlavný dôvod ich rozhodnutia, no ľudia nie sú s týmto krokom spokojní.

Organizátori to pred chvíľou oznámili na svojej Facebookovej stránke: “Dnes pán prezident Kiska vymenoval novú vládu. Preto sme sa rozhodli, že v piatok sa v Bratislave zhromaždenie „Za slušné Slovensko“ neuskutoční. Od začiatku sme reprezentovali občiansky hlas a sme hrdí na to, čo občianský hlas dosiahol. Teraz sme sa dostali do bodu, kedy vidíme, že nasledujúce kroky spoločnosť delia a z občianskej pozície vieme povedať, že sú kroky, ktoré sa majú diať na ulici, a kroky ktoré sa majú diať v parlamente,” začína ich status. Zároveň dodávajú, že je nutné rešpektovať Ústavu SR a hoci nateraz prerušujú pochody, nikam neodchádzajú: “Dnešok preto nie je bodkou, ale dvojbodkou. Preto zakladáme občiansku platformu „Za slušné Slovensko“, ktorej cieľom je podporovať občiansku angažovanosť a spájať ľudí za spravodlivého a slušné Slovensko.”

Tento status však mnohých ľudí na sociálnej sieti pobúril a padajú výčitky o tom, prečo sa vzdali, či prečo sa uspokojili s bábkovou vládou expremiéra Fica. Mnohí pritom zúria a iniciujú pochod so slovami, že pokračujú aj naďalej. Oficiálne potvrdili pochody mestá ako Banská Bystrica, Nitra, Košice či Považská Bystrica. Nájdu sa však aj mnohí, ktorí organizátorom ďakujú za to, čo sa im podarilo dosiahnuť za tak krátky čas a uvedomujú si, že toto bolo v medziach zákona všetko, čo mohli žiadať, keďže prezident prijal návrh vlády predsedu Pellegriniho.

Foto: Facebook