Influencerka Zuzana Plačková sa už pred pôrodom, kedy sa jej ručička na váhe vyšplhala nad 100 kilogramov, rozhodla, že sa svojej postave začne venovať ihneď po narodení malého Diona. Odborníčka a lekárka však odkazuje, že o výraznejšom chudnutí by mala mamička uvažovať až o nejaký čas.

Zuzana Plačková sa tak ako sľubovala, rozhodla zatočiť s popôrodnými kilami krátko po narodení malého Diona. Pred časom sa na sociálnej sieti pochválila informáciou, že vďaka strave, svojim produktom a procedúram v salóne je už po 12 dňoch ľahšia o 22 kíl. Čo si však o rýchlom úbytku váhy po pôrode myslí lekárka Katarína Skybová z Inštitútu redukcie a prevencie nadváhy?

Zredukovať 17 kg za týždeň je pomerne nereálne, je toto číslo určite skutočné? Napriek tomu, že žena po pôrode nedojčí, rapídne chudnutie nie je pre ňu vhodné,” vysvetľuje pre Šarm. Prudký úbytok váhy podľa jej slov vyčerpáva organizmus fyzicky aj psychicky a mamičke hrozí kolaps. “S témou chudnutia je ideálne začínať až po období šestonedelia a pre väčšinu žien je to aj prirodzené. Skôr zväčša nie je čas, chuť ani energia,” dodáva.

K tejto téme sa vyjadrila aj výživová poradkyňa Zuzana Štubniaková, ktorá upozorňuje, že dva mesiace po cisárskom reze by žena nemala vykonávať prudkú aktivitu ako behanie, skákanie či dvíhanie ťažkých predmetov. “Ak je dieťa z nejakého dôvodu kŕmené umelým mliekom, tak približne mesiac po operácii môže mamička nastúpiť na šetriacu diétu, aby sa jej hmotnosť rýchlo vrátila do normálu. Diéta by však mala byť skonzultovaná s lekárom a rozhodne by nemala nastúpiť hneď po cisárskom reze,” odporúča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.pluska.sk │ Foto: IG/queen.plackova