Počasie nielen na Slovensku dosahovalo v posledných dňoch teplotné rekordy, pričom v dôsledku nich čelil kolapsu v živom vysielaní aj redaktor TV Markíza Jakub Takáč. Ako však aktuálne uvádzajú meteorológovia, v najbližších hodinách sa karta obráti a na viacerých miestach nášho územia udrú búrky.

Schladenie, na ktoré sme čakali? Posledné dni dávajú Slovákom poriadne zabrať, pričom na mnohých miestach krajiny padali teplotné rekordy. Extrémne horúčavy však v sobotu aspoň čiastočne prerušia zrážky, ktorých má byť s prichádzajúcou nocou viac, kým v nedeľu má byť „len“ medzi 31 – 33 stupňov Celzia.

„Počasie na Slovensku prinesie v nadchádzajúcich hodinách zmenu v doterajšom charaktere počasia, ktoré bolo na Slovensku slnečné, suché, a predovšetkým mimoriadne teplé,“ informuje portál iMeteo.sk. Slovenský hydrometeorologický ústav zároveň upozorňuje pred búrkami, ku ktorým by malo dôjsť predovšetkým na severe, strednom a východnom Slovensku. Takmer pre celé územie krajiny vydali výstrahu 1. stupňa spojenú s možným prudkým lejakom a nárazmi vetra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: iMeteo.sk, SHMU