Zatiaľ, čo drvivá väčšina ľudí má “klasické” EČV, teda skratka okresu, tri čísla, dve písmená, poprípade nové vozidlá majú rovnaký formát, akurát na začiatku namiesto skratky okresu sú písmená AA (postupne AB, AC, …), sem tam sa objavia aj špeciálne značky, za ktoré si majiteľ vozidla priplatí.

Na cestách by sme tak mohli vidieť skutočne všelijaké vtipné značky, prípadne značky s menom, prezývkou alebo niečím, čo spája majiteľa vozidla s touto značkou.

Avšak po Košiciach začala kolovať značka, ktorá rozhodne nie je štandardná a hoci mnohým príde vlastne “bez významu”, tým pozornejším a znalejším tento význam určite neunikne. IStý vodič auta značky BMW má EVČ vozidla MO-CKBAZ. Tento nápis by sa dal rozložiť na MOCKBA (Moskva napísaná azbukou) a Z, teda písmeno, ktoré je spájané s agresiou Ruska na Ukrajine, keďže sa nachádza na ruských bojových vozidlách a pod.

Každopádne, nech už ktokoľvek podporuje kohokoľvek alebo čokoľvek, je zvláštne, že takéto EČV dostalo povolenie. Niekto si pomyslí, že to už si niekto môže dať na značku trebárs nevhodné “náhodné” zostúpenia znakov ako AD-OLF88, KO-K*TKO alebo čokoľvek obdobné, čo rozhodne nie je vhodné. To ale nie je pravda.

Túto značku komentovalo aj prezídium PZ.

Prezídium Policajného zboru tvrdí, že všetko je v poriadku. „Evidenčné číslo nebolo posúdené ako nesúladné s ustanoveniami zákona o cestnej premávke,“ uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová. Moskva totižto nie je žiadne hnutie ani hanlivý výraz, ale hlavné mesto.

Zdroj: Košice.Korzár.sme.sk | Foto: Depositphotos