Na zasadnutí europarlamentu bolo poriadne rušno po tragických udalostiach na Ukrajine. Príhovor urobil cez video aj ukrajinský porezident Zelenskyj, no k slovu sa dostali i europoslanci. Medzi nimi vystúpil s rečou aj Milan Uhrík, ktorý však zožal kritiku nielen od kolegyne Nicholsonovej.

Pred niekoľkými hodinami mal v europarlamente v Bruseli prejav aj ukrajinský prezident Vladimír Zelenskyj, ktorý sa prihovoril všetkým online formou. Jeho emotívna reč zdvihla viacerých zo stoličiek s búrlivým potleskom. “Sedel tam v zelenom tričku, akoby si práve odskočil z boja z prvej línie. A všetkým nám ukázal, ako má vyzerať prejav štátnika – bez papiera, bez zbytočných slov. Volodymyr Zelenskyj hovoril cez videoprenos europoslanom o tom, akú vysokú cenu platí Ukrajina za slobodu,” priblížila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, pričom ho citovala. “Bojujeme o prežitie. Bojujeme aj za to, aby sme boli rovnocennou súčasťou Európy,” uviedla na sociálnej sieti.

Zároveň poukázala na svojho kolegu Milana Uhríka, ktorý počas potlesku po prejave Zelenskyjho ostal sedieť a prezeral si mobil. “Všetci sme stáli a dlho, veľmi dlho tlieskali. Len ten pán Uhrík zo Slovenska sedel a ťukal do telefónu,” uviedla Nicholsonová a priložila aj fotografiu. Ešte viac ju ale pobúril Uhríkov následný prejav v europarlamente, v ktorom začal hovoriť o vojnách vedených USA a označila ho za hanebný.

Rovnakého názoru boli zjavne viacerí europoslanci, ktorí po jeho reči začali kričať “shame” (“hanba”, pozn. red.). Uhrík si však myslí svoje a na sociálnej sieti zverejnil nasledovné slová: “Progresívcom v Bruseli som pripomenul americké vojny. Spustili na mňa hotový lynč. Slniečkari v EÚ zošaleli do vojnovej nepríčetnosti. Správajú sa ako sfanatizovaný dav za Hitlera. Už im chýba len skandovanie “Vojna, vojna!” Keď som im v Bruseli pripomenul, aké brutálne vojny viedla Amerika, tak ma vypískali.Nicholsonová a Uhrík mali tiež nedávno konflikt kvôli rúškam.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/Milan Uhrík, FB/Lucia Ďuriš Nicholsonová