Po prejave Uhríka v europarlamente kričali: „Hanba!“ Nicholsonová mu..

Dátum:

Na zasadnutí europarlamentu bolo poriadne rušno po tragických udalostiach na Ukrajine. Príhovor urobil cez video aj ukrajinský porezident Zelenskyj, no k slovu sa dostali i europoslanci. Medzi nimi vystúpil s rečou aj Milan Uhrík, ktorý však zožal kritiku nielen od kolegyne Nicholsonovej.

Pred niekoľkými hodinami mal v europarlamente v Bruseli prejav aj ukrajinský prezident Vladimír Zelenskyj, ktorý sa prihovoril všetkým online formou. Jeho emotívna reč zdvihla viacerých zo stoličiek s búrlivým potleskom. „Sedel tam v zelenom tričku, akoby si práve odskočil z boja z prvej línie. A všetkým nám ukázal, ako má vyzerať prejav štátnika – bez papiera, bez zbytočných slov. Volodymyr Zelenskyj hovoril cez videoprenos europoslanom o tom, akú vysokú cenu platí Ukrajina za slobodu,“ priblížila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, pričom ho citovala. „Bojujeme o prežitie. Bojujeme aj za to, aby sme boli rovnocennou súčasťou Európy,“ uviedla na sociálnej sieti.

Zároveň poukázala na svojho kolegu Milana Uhríka, ktorý počas potlesku po prejave Zelenskyjho ostal sedieť a prezeral si mobil. „Všetci sme stáli a dlho, veľmi dlho tlieskali. Len ten pán Uhrík zo Slovenska sedel a ťukal do telefónu,“ uviedla Nicholsonová a priložila aj fotografiu. Ešte viac ju ale pobúril Uhríkov následný prejav v europarlamente, v ktorom začal hovoriť o vojnách vedených USA a označila ho za hanebný.

Rovnakého názoru boli zjavne viacerí europoslanci, ktorí po jeho reči začali kričať „shame“ („hanba“, pozn. red.). Uhrík si však myslí svoje a na sociálnej sieti zverejnil nasledovné slová: „Progresívcom v Bruseli som pripomenul americké vojny. Spustili na mňa hotový lynč. Slniečkari v EÚ zošaleli do vojnovej nepríčetnosti. Správajú sa ako sfanatizovaný dav za Hitlera. Už im chýba len skandovanie „Vojna, vojna!“ Keď som im v Bruseli pripomenul, aké brutálne vojny viedla Amerika, tak ma vypískali.Nicholsonová a Uhrík mali tiež nedávno konflikt kvôli rúškam.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/Milan Uhrík, FB/Lucia Ďuriš Nicholsonová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...