Slováci remizovali v poslednom zápase skupinovej fázy s Rumunskom 1:1 a znamenalo to obojstranný postup. Už pred našim stretnutím bolo známe, že nerozhodný výsledok pošle ďalej oba tímy a aj bookmakeri výrazne upravili kurzy smerom k remízovému výsledku.

Mnohí tento výsledok predpovedali a tak sa aj stalo. Obaja získali kľúčový bod a obaja sa tešia na osemfinále, ktoré pre Slovensko ani Rumunsko nie je samozrejmosťou. Veď Slováci boli takto ďaleko iba v roku 2016, Rumuni zo skupiny postúpili naposledy v roku 2000.

Tréner rumunského výberu sa po zápase netajil spokojnosťou s postupom, pričom až po záverečnom hvizde sa dosvedel, že to dokonca znamená prvenstvo v skupine. Súbežne hraný duel Belgicka s Ukrajinou totižto skončil o cca dve minúty neskôr.

„Niektorí ľudia by sa nám mali ospravedlniť za to, aký postoj zaujali k tomuto zápasu. Myslím si, že bolo jasne vidieť, že oba tímy dali do toho minimálne osemdesiat minút všetko. Potom sa každý, samozrejme, pozeral na svoj záujem. Každý zo seba však vydal maximum.

Je doslova hanebné hovoriť také veci a hádzať špinu na hráčov, na tímy, našu prácu a dôstojnosť. Mali počkať, pozrieť si zápas a potom nás súdiť. Čiže to bolo hanebné, nebolo to pekné.“

Takto reagoval rumunský tréner Edward Iordănescu, ktorý prevzal reprezentáciu v januári 2022, na mnohé predzapasové komentáre. Zo všetkých strán bolo totižto počuť, ze tímy sa “dohodnú” na remíze, ktorá im zabezpečí postup.

Napokon na ani jeden z celkov ale nečaká ľahký súper, veď Slováci budú hrať proti Anglicku a Rumunov preverí silné Holandsko. Smiať sa nemôže ani druhé Belgicko, to pre zmenu narazí na Francúzov.

Záverečný pavúk EURA: Slovákov čaká neprebudený superfavorit!

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: A