Podľa Hegera by sme odrazili útok Ruska: TOTO má byť dôvod!

Dátum:

Eduard Heger je mimoriadne aktívny v pomoci okupovanej Ukrajine. Nedávno sa zúčastnil aj verejného zhromaždenia na podporu Ukrajiny s názvom “Mier Ukrajine“. Mnohí Slováci sa však obávajú, že sme v ohrození a kedykoľvek môže prísť útok zo strany Ruska. Premiér sa tak rozhodol upokojiť situáciu.

Predseda vlády sa stal hosťom v Sobotných dialógoch na RTVS, kde bola hlavnou témou rozhovoru vojna na Ukrajine. Heger v úvode opäť odsúdil konanie Vladimira Putina, a zároveň vyjadril ľútosť nad Ukrajincami, ktorí museli utiecť zo svojich domovov s jedným kufrom, kým mnohí z nich mali v náručí aj malé deti.

Člen strany OĽaNO sa rozhodol upokojiť Slovákov tvrdením, že Rusko na štáty NATO nezaútočí. Podľa jeho slov ruský prezident na tak rozsiahly útok nie je pripravený. Slovensko má preto v porovnaní s Ukrajinou veľkú výhodu, keďže je členom Severoatlantickej aliancie. ,,Na prípadný útok sme pripravení a odrazili by sme ho za niekoľko dní,“ vyhlásil premiér.

Sebavedomé vyjadrenia politika pramenia z dohody s NATO, podľa ktorej má na Slovensko prísť technika v hodnote miliardy eur. Našu obranu má taktiež posilniť 1 200 vojakov z Nemecka, Holandska, Českej republiky, Poľska či Slovinska. Nemeckí a holandskí vojaci zároveň majú priniesť systém protivzdušnej obrany Patriot a českí vojaci by boli nápomocní s kybernetickou bezpečnosťou. V prípade potreby by mohol byť zo strany Spojených štátov poskytnutý systém Sentinel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: RTVS  |  Foto: Twitter, FB/Eduard Heger-predseda vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...