Policajný prezident Štefan Hamran sa aktuálne nachádza v domácej karanténe po tom, čo mu vyšiel pozitívny test na koronavírus. Preto sa rozhodol namiesto tlačovej besedy prihovoriť sa verejnosti prostredníctvom kamerového záznamu. Hlavnou témou je kauza vyšetrovateľov.

Po tom, čo unikli súkromné správy vyšetrovateľov NAKA a Santusovej inšpekčný tím bol zrušený, ohlásil Robert Fico odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca. To stále nie je ukončené a prejavy politikov budú pokračovať aj vo štvrtok. Fico sa ale do vyšetrovateľov opakovane obúva, kým Santusovú háji.

Policajný prezident Hamran má ale na vec diametrálne odlišný názor, ktorý zverejnil v najnovšom videu na stránke polície. Ohlásil tiež zvolanie tlačovej besedy hneď  po tom, ako ukončí povinnú karanténu. Poznamenal, že na Slovensku prebieha intenzívny boj o charakter štátu.

Vyzdvihol, že práve vyšetrovateľ Ján Čurilla a jeho kolegovia hrajú v tomto prípade kľúčovú rolu. “To je hlavný dôvod, prečo je ich práca spochybňovaná, a prečo sú kriminalizovaní, zo strany niektorých politikov sústavne zastrašovaní,” vysvetľuje Hamran. Prezident polície dodal, že existuje podozrenie na zločineckú skupinu policajtov, ktorá pôsobila za vlády Roberta Fica. “Je tu podozrenie, že na čele takej organizovanej skupiny stál bývalý policajný prezident, nominant Roberta Fica… Vysvetlíme si aj to, prečo tu prebieha boj medzi orgánmi, ktoré presadzujú trestné právo. Za normálnych okolností by tieto orgány mali ťahať za jeden povraz. Povieme si, kto tu sleduje záujmy politikov a oligarchov,” avizuje Hamran. 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky, │ Foto: YT/REFRESHER SK, FB/Robert Fico