V pondelok vyplávala na svetlo šokujúca informácia z prostredia vyšetrovateľov. Tím Diany Santusovej s názvom Oblúk, ktorý vyšetroval ľudí z NAKA, mal byť údajne zrušený. Táto správa vytočila Roberta Fica aj Roberta Kaliňáka, pričom Smer požaduje odvolanie Romana Mikulca.

Až doposiaľ proti sebe vystupoval tím NAKA na čele s vyšetrovateľom Jánom Čurillom, ktorý požaduje mastné odškodné od Kollára, a tím Diany Santusovej z ÚIS. Nedávno prečítal Fico obsah niektorých z nahrávok NAKA vyšetrovateľov, kde sa dohadujú na postupe voči Santusovej, ktorá zas mala nezrovnalosti pri vyšetrení na polygrafe. Najnovšie uviedol denník Plus JEDEN DEŇ, že tím Santusovej s názvom Oblúk bol zrušený policajným prezidentom Štefanom Hamranom.

Táto udalosť rozrušila Roberta Fica aj Roberta Kaliňáka, pričom Smer ohlásil, že plánuje Romana Mikulca opäť odvolávať z funkcie ministra vnútra a tento krok odobril aj Hlas. Kaliňák tiež dodal, že zrušenie tímu malo viesť k tomu, že sa dotyčné osoby dostanú k spisom s dôkazmi proti NAKA vyšetrovateľom. “Na NAKA pôsobí organizovaná skupina zločincov v podobe vyšetrovateľov či operatívcov. Zaraďujeme tu aj rad prokurátorov z Úradu špeciálnej prokuratúry,” uviedol Fico. “Polícia – Mikulec, Hamran, Mika – zrušili tím Oblúk, lebo sa potrebujú zmocniť spisov, v ktorých sú všetky dôkazy proti dnešnému vedeniu NAKA,” nechal sa počuť Kaliňák, ktorý požaduje vytvorenie nového tímu.

Samotný Mikulec sa ešte v piatok vyjadril k útočným slovám Smeru na jeho adresu: “Absolútne sa ohradzujem voči fabuláciám, ktoré odzneli na tlačovke strany Smer-SD… Ak poslanci Smeru tvrdia, že vyšetrovateľka Santusová je obeťou, ako je možné, že je dodnes vyšetrovateľkou ÚIS? Dokonca aj po tom, ako mesiace odmietala vyšetrenie na polygrafe na KEÚ PPZ, po tom, čo sama prejavila snahu najskôr odísť zo svojho postu a potom sa opäť vrátiť? Ministerstvo vnútra sa vo vzťahu k vyšetrovateľke Santusovej správalo korektne, čo zjavne neplatí z jej strany,” uviedol na jej adresu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Robert Fico, Roman Mikulec – minister vnútra SR, Plus JEDEN DEŇ │ Foto: FB/Robert Fico