11. jún sa navždy stane smutnou spomienkou na tragickú udalosť, ktorá si vyžiadala dvoch mŕtvych a sedem zranených osôb. Iba ťažko si predstaviť, čo musia prežívať pozostalí po zástupcovi riaditeľky školy z Vrútok, ale aj rodičia mladíka, ktorý sa rozhodol pre tento ohavný čin.

Nikto nemohol tušiť, aké krviprelievanie sa udeje na pôde Spojenej školy v meste Vrútky. Bodnorezným zraneniam tu napokon podľahol zástupca riaditeľky školy Jaroslav Budz, ktorý bol druhýkrát ženatý a vychovával iba 4-ročné dieťa. Druhým mŕtvym sa stal samotný útočník z Martina.

Policajný prezident Milan Lučanský niekoľkokrát upozornil média, že policajný zásah bol vykonaný podľa nariadených predpisov. Potvrdzovať to má aj záznam z bezpečnostnej kamery miestnej posilňovne. Vo videu je v úvode vidieť, ako prechádzajúce mamičky s deťmi zbystrili pozornosť a následne sa stihli v poslednom momente ukryť v známom fitness centre.

Následne kamera zachytáva Ivana, ktorý viditeľne útočí nožom na oboch policajtov. Jeden z nich sa pred ním dokonca potkol, čo ho dostalo do ešte nebezpečnejšej situácie. V tom však došlo na výstrely, pričom 22-ročný muž fatálnym zraneniam podľahol. Jeden z policajtov sa už počas streľby zvalí na zem od bolesti, keďže ho do nohy zasiahne odrazený náboj.

Video zo zásahu polície si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Prešovský Večerník  |  Foto: FB/Prešovský Večerník, Polícia SR  |  Video: Streamable.com