V uplynulých hodinách zdrvila celé Slovensko šokujúca vražda učiteľa Jaroslava Budza, ktorý zomrel rukou bývalého študenta základnej školy vo Vrútkach. 22-ročný Ivan mal vtrhnúť na pôdu inštitúcie v ranných hodinách, pričom na mieste okamžite zasahovali všetky záchranné zložky.

V štvrtok 11. júna došlo na spojenej škole vo Vrútkach k mimoriadnej tragédii. V ranných hodinách tu vtrhol do budovy značne rozrušený bývalý študent s nožom v ruke, ktorý rozbil sklenenú vitrínu a následne zaútočil na riaditeľku, jej zástupcu a školníka potom, čo ho mienili zadržať. Po krátkom besnení sa vydal do jednej z tried, kde okrem učiteľky nožom napadol aj nič netušiace deti a spôsobil im bodnorezné zranenia.

Agresívneho muža napokon spacifikovala až privolaná polícia, ktorá bola nútená použiť zbraň a Ivana zastrelila. Okrem neho však pri nešťastí prišiel o život aj zástupca riaditeľky Jaroslav Budz, pričom premiér mu chce udeliť štátne vyznamenanie in Memoriam. Na scoiálnej sieti Facebook zverejnila bývalá študentka posledné video s obľúbeným učiteľom, ktorý pri príležitosti stužkovej slávnosti predniesol študentom jedinečný príhovor.

“Dnes sa na tej škole stala tragická udalosť, ktorá zasiahla všetkých učiteľov, žiakov, rodičov a ich príbuzných. Po útoku páchateľa prišiel o život náš obľúbený učiteľ Jarko Budz. Pred pol rokom som žiakom 4. ročníka na tejto škole točila stužkovú slávnosť, kde ako zástupca školy prednesol nádherný príhovor… bohužiaľ, už jeho posledný,” napísala autorka videa. Ako tiež dodala, zosnulý Jaroslav bol pozitívnym človekom, ktorý študentov učil, ako majú myslieť, počítať a porozumieť fyzikálnym javom. “Nikdy neskončíte na smetisku dejín, ste náš HRDINA!!! Navždy ostanete v našich srdciach!” dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/srg18m

Zdroj: FB/DF&V, I.M.