Polícia momentálne pracuje na novom hodnotení pravidiel cestnej premávky. Celý návrh má byť už o pár týždňov predložený do vnútrorezortného pripomienkového konania. Vodiči by tak už čoskoro mali v praxi zistiť, ako bude fungovať novinka z dielne Policajného zboru.

Ten sa rozhodol vytvoriť bodový systém pri hodnotení porušení pravidiel cestnej premávky. Vodiči tak budú v priebehu 12 mesiacov dostávať tzv. čierne bodíky, ak závažným spôsobom porušia pravidlá.

Ak sa tak stane trikrát v priebehu jedného roka, bude im uložená povinnosť podrobiť sa doškoleniu, preskúšaniu odbornej spôsobilosti, preskúmaniu zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti konkrétneho šoféra.

Zavedením bodového systému sa ministerstvo vnútra začalo zaoberať po tragickej udalosti na Zochovej ulici, kedy Dušan Dědeček pod vplyvom alkoholu spôsobil nehodu, pri ktorej zomrelo päť študentov a viacerých zranil.

V snahe predchádzať fatálnym nehodám má byť v mestách a obciach nainštalovaných viac stacionárnych zariadení na meranie rýchlosti, a taktiež má dôjsť k posilneniu kompetencii mestských policajtov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk | Foto: FB/Polícia SR, Polícia SR-Trnavský kraj