Kuriózny prípad sa odohral v stredu v poobedných hodinách. Muž sa so sekerou v ruke snažil doslova vrúbať do budovy parlamentu. O incidente píše exposlanec OĽaNO Ján Marosz, ktorý pripojil aj nepríjemné zábery z miesta činu.

V budove NR SR došlo k mimoriadne ojedinelému a zvláštnemu incidentu. V poobedných hodinách sa so sekerou v ruke vybral k parlamentu neznámy muž. S nástrojom sa napokon z doposiaľ neznámej príčiny snažil do budovy doslova vrúbať.

Celý incident, ktorý sa neskončil, našťastie, pre nikoho tragicky, zachytil na fotografiách exposlanec OĽaNO Ján Marosz. “Práve sa chcel tento chalan prerúbať sekerou do NR SR. Vďaka rýchlemu profesionálnemu zásahu SBS parlamentu ho rýchlo spútali,” napísal na sociálnej sieti. V parlamente majú pritom plné ruky práce s bojom proti koronavírusu, pričom včera schválil Krajči nový liek.

Útok potvrdil pre Nový Čas aj predseda parlamentu: “Mali sme tu jeden útok, videl som to na zázname. Ten človek je spacifikovaný, už ho zobrali policajti. Chcel vtrhnúť do budovy, mal sekeru a bodák,” šokuje Boris Kollár. Podozrivý muž mal pred vstupom do budovy vybrať sekeru z tašky, čo si okamžite všimli ochrankári.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Ján Marosz