Po dlhodobej koaličnej kríze napokon došlo k zlomu, keď sa novým premiérom stal Eduard Heger. Jeho vládu vymenovala prezidentka presne 1. apríla. Podľa Ústavy však musela Hegerova vláda požiadať o dôveru, a to do 30 dní.

Vláda sa v posledných dňoch zaoberala novým programovým vyhlásením vlády (PVV), ku ktorému sa v pléne vyjadrilo 40 rečníkov zo strany koalície i opozície. Dokonca bola uskutočnená mimoriadna schôdza, aby sa prebrali všetky detaily dôležitého dokumentu.

PVV má celkom 18 kapitol a 131 strán. Ide o pôvodný dokument, ktorý bol schválený za vlády Matoviča, pričom je doplnený iba v úvode o aktualizáciu predchádzajúceho obdobia počas pandémie koronavírusu. Poslanci sa zaviazali, že ich plány sú zamerané na zvýšenie kvality života každého občana.

Dnes (4. mája) v doobedňajších hodinách napokon došlo k hlasovaniu v súvislosti so schválením PVV, a teda aj dôverou kabinetu. V parlamente bolo prítomných 144 poslancov, pričom s PVV súhlasilo 89 poslancov. Potrebných bolo minimálne 76 hlasov, čiže Hegerova vláda dostala dôveru. Proti bolo 55 poslancov, predovšetkým zo strán Smer-SD, ĽS Naše Slovensko a Hlasu-SD.

Poslanci, ktorí hlasovali ,,proti“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nrsr.sk  |  Foto: FB/NR SR, YT/Braňo Závodský Naživo