Hlasovanie o programovom vyhlásení vlády Igora Matoviča bolo pred pár minútami ukončené. Poslanci vyjadrili, či dôverujú novej vláde a niektoré výsledky prekvapili. Okrem toho sa hlasovanie nezaobišlo bez drobného divadielka.

Poslanci zahlasovali za programové vyhlásenie vlády a vyslovili dôveru vláde Igora Matoviča. Zo 141 prítomných poslancov hlasovalo 93 poslancov za, kým 48 bolo proti. Dôveru nepodporili poslanci ĽSNS a Smer-SD, hoci sa našiel jeden, ktorý za vládu Matoviča zahlasoval – ide o Vladimíra Faiča.

Premiér sa pred hlasovním ešte obrátil na poslancov ĽSNS so slovami: “Ruku na srdce, 90 percent vecí je tam dobrých,” no tí sa zjavne rozhodli inak. Zároveň Slovákov potešil tým, že vláda zvažuje možné urýchlenie otvorenia veľkej časti prevádzok. Smer-SD však podľa Matoviča robí po celý čas voči vláde sabotáž a Fico by mal podľa neho ticho čakať, kým mu na dvere zaklope NAKA.

Okrem týchto slov musel jedenkrát predseda parlamentu Boris Kollár upozorniť poslanca Ľuboša Blahu, aby dodržiaval poriadok a hlasovanie nenatáčal na video. Ďalším prekvapením bolo, že napriek slovám Fica, ktorý sa chystal k pripomienkam k vládnemu programu, si nikto z opozície nenachystal žiadnu otázku a diskusia tak neprebehla. Po schválení programu a dôvery premiér vyjadril nádej k naplneniu programu a zdolaniu ťažkých krokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3 │ Foto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Igor Matovic