Mnohé krajiny vrátane Slovenska sa nachádzajú v kritickom období v dôsledku pandémie koronavírusu. Ľudia sa tak spoliehajú na opatrenia vlády, ktoré zabránia šíreniu smrtiaceho vírusu, a zároveň pomôžu rodinám, ktoré sa ocitli bez príjmu. Bude to však naozaj tak?

Včera (24. marca) v poobedňajších hodinách sa uskutočnilo ďalšie rokovanie vlády, kde sa hlasovalo o niekoľkých zákonoch v súvislosti s koronavírusom. Jeden z návrhov predložil Marián Kotleba ako predseda strany ĽSNS na podnet poslanca Tomáša Tarabu.

Hlasovanie sa týkalo zníženia platov funkcionárov, teda aj poslancov v priebehu pandémie. Napriek tomu, že rokovania sa zúčastnilo 127 politikov, iba šestnásť je ochotných pritiahnuť si opasky. S návrhom nesúhlasilo 27 poslancov a hlasovania sa zdržalo až 79 ľudí. Päť poslancov ani len nehlasovalo.

Je tak zrejmé, že návrh zákona nebol schválený. ,,Priatelia, je to žalostné, bezcitné, ale je to realita. Slovenskí politici nemajú to, čomu sa hovorí emočná empatia,“ napísal k záberu z rokovania nahnevaný Taraba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Tomáš Taraba  |  Foto: Facebook/Tomáš Taraba, Národná rada SR, Pixabay