Koaličná kríza trvá prakticky od začiatku jej vzniku, pričom na čele stojí Eduard Heger, ktorý by mal zastávať funkciu akéhosi mediátora. Rozhodne to nemá ľahké, keďže dostať pod kontrolu vyjadrenia Igora Matoviča je takmer nemožné, nehovoriac o dlhotrvajúcom konflikte s Richardom Sulík. Našiel sa však poslanec, ktorý by dal za premiéra aj ruku do ohňa.

Eduard Heger je neustále vyzývaný opozičnými poslancami, aby si začal robiť svoju robotu. Postupne sa však na neho obracajú aj koaliční partneri, ktorí požadujú jeho zásah v súvislosti s balíkom pomoci pre rodiny či vyššími daňami. Najnovšie sa ho zastal jeho kolega Andrej Stančík z hnutia OĽaNO, ktorý na adresu politika nešetril chválou.

Mnohým Slovákom pripomenul, že nie je jednoduché vstúpiť do politického ringu, kde ste neustále pod tlakom, no zároveň musíte zachovať diplomatický postoj. ,,Ak by vám jeden koaličný partner vetoval jedno, druhý niečo iné a vlastný poslanec si ide freestylový džihád v mene upútania pozornosti…,“ vysvetlil 27-ročný politik, podľa ktorého robí premiér najviac pre chod tejto koalície a konfliktom sa snaží vyhýbať.

Stančík upozorňuje, že mnohí občania nepoznajú zákulisné informácie konfliktu, no ,,zaručene“ poznajú riešenie problému a zlosť si vybijú práve na predsedovi vlády. ,,Za dva roky v politike som nestretol človeka, ktorý by ľudsky prevyšoval Hegera. Je mi jedno, či za to schytám hejt, no je to tak. Je to slušný, zodpovedný a neskutočne pracovitý človek, ktorý prvý na úrad prichádza a posledný odchádza. Do toho má tu vzácnu vlastnosť v slovenskej politike- načúvať a priznať si chybu,“ napísal poslanec, pričom premiér je hlavným dôvodom, prečo naďalej zostáva v strane OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Andrej Stančík  |  Foto: FB/Andrej Stančík, Eduard Heger-predseda vlády SR