Je do očí bijúce, že Igor Matovič šéfa liberálov priam znenávidel, pričom neexistuje tlačová konferencia, kde by si nekopol do svojho koaličného partnera. Zdá sa, že tentokrát sa rukojemníkmi konfliktu stali samotní učitelia, ktorí už dlhodobo požadujú zvýšenie platov.

Minister školstva Branislav Gröhling od nástupu do svojej funkcie hovorí o zvýšení platov učiteľom, pričom absolvoval desiatky stretnutí, aby boli jeho návrhy schválené. Minister financií však odmietol poskytnúť peniaze. Niet sa čo diviť, že člena strany SaS rozčúlilo, keď bol prijatý balík pomoci pre rodiny, v ktorom sa nachádzali aj príspevky na krúžkové pre žiakov, čo momentálne v školstve nie je prioritou.

Igor Matovič po prijatí balíka za viac ako miliardu eur vyhlásil, že nebude schopný zostaviť štátny rozpočet na ďalší rok, keďže je na tom Slovensko finančne zle a liberáli nesúhlasia so zvýšením daní. Šéf strany OĽaNO sa napokon rozhodol o mimoriadne zákerný ťah.

V stredu (8. júna) plánuje na vládu priniesť ďalší balík, podľa ktorého sa platy v školstve zvýšia o 10 %, no zároveň sa zdaní hazard, lieh, ruská ropa a regulovaný odpad. Vydieranie politika neušlo ani saskárom, ktorí odmietajú takéto praktiky a vyzývajú premiéra, aby konečne zasiahol.

Plány rodáka z Trnavy nahnevali samotného Gröhlinga, ktorý sa viac ako dva roky snaží zdvihnúť platy pedagógov. „Mrzí ma, že Igor Matovič si opäť robí z učiteľov rukojemníkov a z platov učiteľov robí divadlo, aby zakryl rozvrat verejných financií. Stačilo by nerobiť unáhlené balíčky za 1,3 miliardy eur a už teraz mohli byť platy o 10 % navýšené. Platy v školstve sa dajú bez problémov zvýšiť vďaka nadvýberu daní,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/OĽaNO, SaS