Zatiaľ, čo v ostatných rokoch sa po piatich odohratých stretnutiach našej reprezentácie pomerne často kalkulovalo skôr s vierou v priaznivé okolosti, tento rok je naša situácia veľmi nádejná.

Dalo by sa konštatovať, že už teoreticky ani nemusíme bodovať a i tak máme reálnu šancu na postup. Poďme sa ale pozrieť na reálne čísla a situáciu v skupine B, ktorá sa hrá v Ostrave.

AKTUÁLNA TABUĽKA – PO SOBOTE

POSTUPOVÉ MOŽNOSTI SLOVENSKA

Najjednoduchšou a hlavne najrýchlejšou cestou, ako môžeme postúpiť, je dnes večer (v nedeľu od 20:20) zdolať aspoň po predĺžení Lotyšsko. V tu chvíľu nás už nebude môcť predbehnúť, a teda, v tom prípade môže Slovensko skončiť prinajhoršom na 4. mieste. A to znamená postup do štvrťfinále.

Čo však znamená prípadná prehra? Ak by sme prehrali v riadnom hracom čase, budeme mať na Lotyšsko náskok jedného bodu a Lotyši budú hrať na záver proti USA, zatiaľ čo my proti Švédom. Ak by teda Lotyši nezískali proti USA bod, vlastne by sme nemuseli bodovať už ani my.

Ak by sme náhodou prehrali s Lotyšmi po predĺžení, mali by sme náskok troch bodov a Lotyši by tak na záver museli zdolať USA za tri body, aby sa na nás mohli dotiahnuť a byť lepší vďaka vzájomnému zápasu.

Každopádne, práve 12 bodov, by mohlo mať na konci až kvarteto tímov, keďže by na nich mohli skončiť aj hráči Nemecka a USA, čo je však skôr utopistická možnosť.

Vo finále tak možno konštatovať, že ak zdoláme Lotyšov, máme to v suchu, ak nie, budeme o niečo múdrejší aj vzhľadom na už odohratý duel USA proti Kazachstanu.

Naopak, ešte podotkneme, že stále môžeme byť aj víťazmi skupiny, no aby sa to stalo, museli by sme zdolať Lotyšov aj Švédov a zároveň Švédi by ešte museli stratiť aspoň bod proti Francúzsku.

Šampionát plný zvláštností: Vybrali sme päticu pozoruhodných!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Hockeyslovakia