Ruská futbalová reprezentácia si zahrala naposledy súťažný zápas ešte 14. novembra 2021, keď v poslednom zápase kvalifikácie o MS 2022 prehralo 1:0 v Chorvátsku. Tri dni predtým si pripísali Rusi poslednú súťažnú výhru, deklasovali 6:0 Cyperčanov. Teraz sa ruská reprezentácia po dlhej dobe sa stretne s európskym súperom.

Na hlavy Slovanistov sa zniesla vlna kritiky po tom, ako sa v prípravnom zápase rozhodli prijať ponuku Dynama Moskva. Duel vrámci sústredenia vyhral ruský celok 2:1.

Avšak tentokrát sa priamo Rusi stretnú 21. marca 2024 na domácej pôde so Srbskom, ktoré sa v roku 2023 kvalifikovalo na EURO 2024. Na ňom sa Srbi stretnú v základnej skupine s Anglicko, Dánskom a Slovinskom.

Rusi v rokoch 2022 a 2023 odohrali na medzinárodnej úrovni len deväť stretnutí, z ktorých štyri vyhrali a päťkrát remizovali. Ich súpermi boli ázijské a africké krajiny, naposledy v novembra ruskú silu pocítila Kuba, ktorá prehrala vo Volgograde 8:0.

To, že sa s Ruskom stretne v čase konfliktu na Ukrajine nejaký európsky tím sa veľmi neočakávalo, no práve Srbsko bolo aj krajinou, v ktorej hrali v ostatných dvoch rokoch svoje domáce zápasy bieloruskí futbalisti.

Rusko – Kuba 8:0

Zdroj: Wikipedia | Foto: YT/FIFA