POTVRDENÉ! Rusko vpadlo na Ukrajinu: Desivé správy z ukrajinskej hranice!

Dátum:

Ruská armáda už niekoľko týždňov systematicky obkľučuje územie Ukrajiny, pričom na hraniciach sú tisícky vojakov a vojenská technika. Rokovania so Spojenými štátmi či Francúzskom nikam neviedli. Aj to je zrejme jeden z dôvodov, prečo sa Vladimír Putin rozhodol zmeniť stratégiu.

Vladimír Putin od ukrajinských vládnych predstaviteľov požadoval prísľub, že nedôjde k vstupu Ukrajiny do aliancie NATO. Je totiž presvedčený, že by išlo o priame ohrozenie bezpečnosti Ruska, keďže Ukrajina by sa stala štartovacou plochou pre útok zo strany Spojených štátov. Pre mnohé európske štáty bola táto podmienka absolútne neprijateľná.

Vladimír Putin napokon zmenil stratégiu a vo verejnom vyhlásení uznal nezávislosť separatistických oblastí – Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky. Jeho tvrdenie odsúdili aj slovenskí vládni predstavitelia, ktorí v tejto veci organizujú bezpečnostnú radu. Ruský prezident však nezostal iba pri slovách, keďže pred pár hodinami do uvedených regiónov poslal armádu na “mierovú misiu“.

Rusko verejne nepriznalo, že ide o jeho konvoje obrnených áut a vojakov, no člen separatistickej miestnej rady v Donecku Vladislav Brig vyhlásil, že ide o ruské jednotky, ktoré zaujali pozície na severe a západe separatistického regiónu. Rovnakú informáciu zverejnil aj poľský minister obrany Mariusz Blaszczak, ktorý tento vpád nazval porušením ukrajinských hraníc a medzinárodného práva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zvažuje prerušenie diplomatických vzťahov s Ruskom. Spojené štáty a Európska únia vyhlásili, že ešte tento rok uvalia na Rusko vysoké sankcie. Zelenskyj taktiež vyzval na úplné odstavenie plynovodu Nord Stream 2 (Severný prúd 2).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pledgetimes.com  |  Foto: YT/Military Forces XXI Century, Twitter  |  Video: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...