V poslednej dobe sa často hovorilo o telefónnych číslach so zahraničnou predvoľbou, na ktoré netreba reagovať, pretože ide o podvod. Tentokrát si však dajte pozor na slovenské číslo s predvoľbou +421, o ktorom informovala Stredoslovenská energetika.

Neznámy páchateľ telefonuje zákazníkom Stredoslovenskej energetiky, pričom im nátlakovým spôsobom oznamuje, že na ich odbernom mieste bol zistený neoprávnený odber elektriny. Volajúci vyzýva na okamžitú úhradu zmluvnej pokuty a v prípade, že zákazník odmieta zaplatiť alebo vyžaduje viac informácii, vyhráža sa nahlásením neoprávneného odberu na polícii. Vystupuje agresívne a argumentuje tým, že zákazník pácha trestný čin,” informuje SSE na svojej oficiálnej stránke.

Tento druh hovorov prebieha z telefónneho čísla so slovenskou predvoľbou. Ide o číslo +421 971 217 265.

Ak na toto číslo zavoláte naspäť, zistíte, že ide o číslo so zvýšenou tarifou a následne, že takéto číslo neexistuje.

„Stredoslovenská energetika (SSE) nerealizuje takéto hovory, preto vystríhame našich zákazníkov, aby boli opatrní v prípade, že niekto podobným spôsobom žiada úhrady“, povedala Michaela Krivá, hovorkyňa SSE. Zároveň upozorňuje zákazníkov, aby telefónne číslo s predvoľbou „0971“ nedvíhali a ak ho zodvihnú, aby v nijakom prípade nerealizovali platbu, ktorú ich volajúci núti uhradiť.

Zdroj: sse.sk | Ilustračná foto: Pexels