Po územnom testovaní Oravy a Bardejova zasadal Ústredný krízový štáb, ktorý sa vyjadroval k celoplošnému projektu Slovenska. Ten by mal v priebehu niekoľkých víkendov odhaliť drvivú väčšinu infekčných obyvateľov krajiny. Na tlačovej besede však bola verejnosť oboznámená so zásadnou zmenou, ku ktorej dôjde už počas nasledujúceho víkendu.

Celoplošné testovanie obyvateľstva Slovenskej republiky neprebehne podľa prvotných plánov od piatka (30. októbra) do nedele (1. novembra), ale bude skrátené kvôli obmedzeným limitom zdravotníckeho materiálu, logistiky a ľudského faktora. Ako informoval premiér Igor Matovič, projekt sa tak bude konať len v sobotu a nedeľu.

Počas uplynulej noci sa už Ústredný krízový štáb a velenie projektu začali naplno venovať preplánovaniu programu testovania krajiny. Už teraz je však isté, že bude potrebné doplniť najmä kapacity personálu. „Zatiaľ vychádzame z toho, že by sme to mohli zvládnuť vo vlastnej réžii,“ uviedol po rokovaniach s vládami rôznych krajín a ich ponuky na pomoc minister obrany Jaroslav Naď.

Marek Krajčí totiž plánuje udeliť pracovnú povinnosť študentom: „Stali by sa z nich zamestnanci, zdravotníci, ktorí by mohli začať chodiť do nemocnice, ktorú si vyberú. Realizovali by tam prax, ale zároveň by už plnili úlohy pod dohľadom lekára. Následne, keď bude nemocnica v situácii, že bude potrebovať pomoc, študentom môže byť uložená pracovná povinnosť,“ dodal minister zdravotníctva.

Skutočná potreba pomoci zo zahraničia však bude potvrdená až po zasadnutí Ústredného krízového štábu. Práve tu sa totiž datiahnu všetky personálne aj materiálne potreby Slovenska pri realizovaní odvážneho experimentu Matovičovej vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HN | Foto: pikist.com, IG/marek_krajci_nrsr