Áno, očakáva sa, že šampionát v Česku priláka veľkú pozornosť, veď aj v minulosti sa v Česku zišli tímy v solídnych zostavách. Pre domáci výber či ten slovenský je doslova povinnosť prísť s tým najlepším, čo bude k dispozícii. Pre hráčov je to, pochopiteľne, veľká motivácia.

Motiváciou je určite zahrať si aj v 17-tisícovej pražskej O2 aréne, najväčšom hokejovom štadióne v Európe, vynímajúc Rusko.

Keď sa naposledy konali MS v Česku, teda v roku 2015, s repre kariérou sa lúčil 43-ročný Jágr, ktorý dal zo seba doslova všetko a stal sa najužitočnejšim hráčom turnaja, hoci v seminále a finále už ani on nedokázal pomôcť Česku k zisku medaily.

No do Čiech vtedy prišli aj také esá ako Crosby, Ovečkin, Malkin, Gáborík a desiatky ďalších.

Tentokrát by zase nemala byť o veľké mená núdza, pričom prvýkrát práve od roku 2015 a možno úplne naposledy, by sa mohol predstaviť v drese Kanady v rámci svetového šampionátu aj s Pittsburgom do play-off npostupujúci Sidney Crosby, ktorý sa nedávno zaradil do TOP 10 najproduktívnejších hráčov histórie NHL. Po svojom boku by mal mať aj Connora Bedarda, generačný supertalent a niekoho, kto mal práve v Crosbym svoj vzor.

Špekuluje sa ale aj o zaujímavých postavách v dresoch Švédska, Fínska či USA. Nechajme sa teda prekvapiť!

Zdroj: Hokej.cz | Foto: IG/iihf