Hoci v súvislosti s NHL sa najviac spomína v ostatnej dobe fenomenálny Connor McDavid, stíhacia jazda Alexandra Ovečkina v počte gólov za Waynom Gretzkym, hovorí sa o generačnom supertalente Connorovi Bedardovi a napríklad aj o progrese nášho Juraja Slafkovského, meno Sidney Crosby až tak nerezonuje.

Avšak práve tento fantastický 36-ročný hokejista sa môže pýšiť trebárs tým, že v každej svojej sezóne v NHL získal viac ako bod na zápas, a to aj v tých, kde pre zranenie vynechal desiatky stretnutí.

Rovnako tak je Sidney Crosby jedným z troch mužov, ktorí dokázali v nováčikovskej sezóne ako 18-roční získať aspoň 100 bodov.

Aktuálne má však tento hráč, ktorý bol draftovou jednotkou v roku 2005 a celú svoju seniorsku kariéru strávil v drese Pittsburgu Penguins, na konte aj ďalšie dva míľniky.

V piatok sa stal oficiálne 10. najproduktívnejším hráčom histórie NHL, keď vytlačil legendárneho Phila Esposita žiariaceho v 70tych rokoch v dresoch Bostonu Bruins a NY Rangers. Zároveň ako štrnásty hráč histórie zaznamenal 1000 asistencií v základných častiach NHL.

TOP 10 NAJPRODUKTÍVNEJŠÍCH HRÁČOV HISTÓRIE NHL

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sidney Crosby (@sidneycrosby3xcupws)

Zdroj: Quanthockey | Foto: IG/penguins