Medzi Slovákmi už dlhšie panujú zmiešané nálady kvôli zníženiu príjmov počas nariadenej karantény. Umelci a herci pritom žiadajú od vlády finančnú pomoc. Juraj Kemka však na rovinu prezradil, aká je pravda.

Karanténa kvôli koronavírusovej pandémií zasiahla množstvo rodín aj po finančnej stránke. Medzi inými sa ozvali i zúfalí umelci, ktorí napísali vláde otvorený list. Od premiéra žiadajú odloženie splátok i odvodov do poisťovní, pričom pod výzvu sa podpísali Jozef Heriban či Milan Lasica.

Mnoho Slovákov má ale na umelcov ťažké srdce a hercom v diskusiách odkazujú, aby popredávali svoje drahé plesové róby či šperky. Podľa najnovších slov Juraja Kemku (44) však práve divadelní herci neostanú ani zďaleka bez peňazí: “Ešte sme sa nerozprávali o tom, že ako to bude s nejakou výplatou počas tejto karantény, ale my sme platení aj od VÚC, aj cez júl a august, takže ja predpokladám, že ten plat z divadla budem mať,” prezradil v mimoriadnom vysielaní TV Markízy.

Pravdou však je, že výzvu vláde podpísali najmä neherci, ktorí sa pohybujú v umeleckej audiovizuálnej sfére. Na ich stranu sa postavil aj Kemka: “Oveľa horšie, a verím tomu, že aj existenčne, sú na tom ľudia, ktorí sú na voľnej nohe a sú odkázaní na naše divadlá. Pre nich to môže byť naozaj veľmi komplikovaná a zlá situácia,” dodáva herec, ktorému už podľa vlastných slov chýba javisko a živí diváci.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markíza │ Foto: Instagram/juraj.kemka, Facebook/Slovenské národné divadlo