Slovenskí umelci sú v KONCOCH: Kvôli karanténe nemajú z čoho žiť!

Dátum:

Karanténa v súvislosti s koronavírusovou pandémiou spôsobuje okrem strachu aj finančné problémy v mnohých domácnostiach. Na finančné suchoty tentokrát upozorňujú i slovenskí umelci, ktorí nemajú aktuálne z čoho žiť.

V dôsledku vírusovej pandémie prijalo Slovensko prísne opatrenia a po potvrdených 123 prípadoch sa zatvorili všetky automobilky či Samsung. Vrchol nákazy je pritom stanovený na máj až jún, čo môže spôsobiť obyvateľom množstvo problémov. Finančné suchoty pociťujú slovenské domácnosti a výnimkou nie sú ani naši umelci.

Slovenská filmová a televízna akadémia s Wandou Adamík Hrycovou vo vedení sa preto obrátila s prosbou o pomoc na vedenie nášho štátu. V liste adresovanému vláde hovoria umelci o výraznom obmedzení príjmov: „V dôsledku zrušenia rôznych akcií prichádzajú tisícky slovenských rodín o svoje príjmy. Máloktorá rodina pôsobiaca v audiovízii má vytvorené také úspory, aby vedela zvládnuť výpadok príjmu jedného rodiča, a už vôbec nie oboch. Prebiehajúca kríza teda rodinu pôsobiacu v audiovizuálnom prostredí zasiahne fatálne a spôsobí jej existenčné problémy,“ píše sa v ňom.

Umelci by pritom uvítali, ak by im štát umožnil bezúročné pôžičky, odklad splátok či odklad odvodov do Sociálnej a zdravotnej poisťovne. Vzhľadom na svoje povolanie totiž nemôžu pôsobiť cez „homeoffice“ a v divadlách často pracujú aj ich rodinní príslušníci: „Akákoľvek z uvedených foriem pomoci, v ideálnom prípade ich kombinácia, bude významným krokom k zabezpečeniu základných životných potrieb našich rodín,“ znie výzva, pod ktorú sa podpísal Milan Lasica, spisovateľ Jozef Heriban či režisér Peter Bebjak a mnoho ďalších.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sfta.sk │ Foto: Instagram/tvjoj, Televízia JOJ

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...