Hoci sa aktuálne začína zdať, že Čína dostala situáciu s koronavírusom pod kontrolu, počty pacientov, ktoré uvádza, údajne nie sú celkom pravdivé. Desivé slová vyriekol tamojší lekár, ktorý prehovoril o reálnom stave v krajine.

Čína začína pred ostatnými krajinami deklarovať, že koronavírus dostáva po dlhých mesiacoch boja pod kontrolu, a zároveň odhalili, ktorá krvná skupina je vírusom najviac ohrozená. O tom, že v krajine sa nakazilo len 80-tisíc ľudí a postupne sa všetci liečia, však pochybuje tamojší lekár, ktorý sa rozhodol pre KyodoNews prehovoriť.

Podľa neho bol počet nakazených koronavírusom zmanipulovaný v čase návštevy prezidenta Si Ťin-pchinga minulý týždeň, aby sa krajina mohla pochváliť výbornými výsledkami a zvládnutím ťažkej situácie. Uvádza, že množstvo pacientov so symptómami vírusu bolo prepustených predčasne a obmedzil sa počet nových testov. Slovám vlády o tom, že v krajine nepribúdajú nové prípady, sa pritom nemá veriť.

Zároveň varuje, že ak predčasne prepustení pacienti nakazia ďalších ľudí vonku, hrozí opätovné prepuknutie choroby. Dodáva, že len pacienti, ktorí mali dvakrát negatívny test na koronavírus a čisté výsledky na počítačovej tomografií pľúc, môžu byť vyhlásení za vyliečených. Pribúdajú aj výpovede samotných čínskych pacientov, ktorí zverejňujú pravdu, no následne sú ich príspevky hromadne vymazávané.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: english.kyodonews.net │ Foto: YouTube/The New York Times, South China Morning Post, Pexels