Policajná akcia Búrka má od stredy šokujúce pokračovanie. NAKA totiž zatkla ďalších ľudí z prostredia súdnictva, no v putách skončil aj známy slovenský milionár, ktorý sa v médiách objavil už v niekoľkých prípadoch. Len v utorok sa pritom na výsluch dostavila Monika Jankovská, ktorú previezli z nemocnice.

Len v utorok bola Jankovská prevezená z nemocnice na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku, kde mala vypovedať. V stredu NAKA naplno rozbehla pokračovanie akcie Búrka, ktorej dala tentokrát názov Víchrica. V putách skončili pritom veľmi zvučné mená. Prvým je právnik Zoroslav Kollár, ktorý patrí na Slovensku k mimoriadne bohatým a vplyvným mužom. Podľa týždenníka Plus 7 dní sa začal zbavovať svojho majetku a prepísal nehnuteľnosti na svojho 19-ročného syna. Podľa informácií Denníka N Kollár podnikal s Bödörom, ktorý je vo väzbe v akcií Dobytkár, a spoločne pôsobili v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Sudca Sklenka, ktorý spolupracuje s políciou, uviedol, že Kollár pravidelne používal úplatky, aby ovplyvnil súdy a má byť obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu.

Ďalšou zatknutou je bývalá predsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová, ktorú do funkcie navrhol Štefan Harabin. Sklenka má uvádzať, že mu ponúkla úplatok 30-tisíc eur za kauzu Technopol Services a pravidelne mu mala nosiť aj „ďakovné“ v hodnote 5-tisíc eur. Polícia ju zadržala už v marci, ale na Ústavnom súde chýbal v hlasovaní o väzobnom stíhaní jeden hlas, a tak bola prepustená. Urbancovej mal podľa informácií z Threemy pomáhať i Kočner, pričom išlo napríklad o jej zvolenie za podpredsedníčku súdu v roku 2018.

NAKA zadržala aj bývalú podpredsedníčku Okresného súdu Bratislava I Katarínu Bartalskú, ktorá je okrem iného expartnerkou bývalého šéfa SIS Jána Valka. Sklenka uviedol, že Bartalská mala v kauze Dixie Solaris, o ktorú sa zaujímal Kočner, rozhodnúť podľa jeho priania, za čo dostala novú kabelku. V putách skončila aj sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Otília Doláková a sudca Najvyššieho súdu Jozef Kolcuna. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) je z nových zistení zdesená: „S ohľadom na rozsah to ukazuje, že ide o systémovú záležitosť a je preto potrebná aj systémová zmena,“ uviedla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME, Facebook/Polícia Slovenskej republiky