Monika Jankovská, ktorá trávi už istú dobu v nemocnici, bola v utorok ráno prevezená na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Tomuto náhlemu presunu mal predchádzať list bývalej sudkyne, ktorá prišla na výsluch. Za všetkým môže byť aj vážny dôvod.

Monika Jankovská bola po tom, ako sa jej zdravotný stav po hladovke prudko zhoršil, prevezená do nemocnice. Na lôžku je pod dohľadom lekárov a podľa slov jej advokáta Petra Erdösa má byť na tom už lepšie. „Ten zdravotný stav sa asi zlepšuje, to si dovolím povedať ako laik,“ uviedol pre Topky. Niekdajšia štátna tajomníčka však napriek hladovaniu zatiaľ nedosiahla žiadnu zmenu a naďalej ostáva vo väzbe.

Ako ale ďalej portál uvádza, Jankovská mala pred dvomi týždňami napísať list s približne štyrmi vetami dozorujúcej prokurátorke Valérií Simonovej. Prostredníctvom neho mala žiadať o stretnutie so Simonovou, ako aj jej nadriadeným. V utorok ráno bola Jankovská prevezená na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku, pričom má vypovedať v podzemí budovy, keďže ju odviedli schodiskom smerujúcim nadol.

Nadriadený Simonovej ale napokon rozhodol, že prokurátorka sa na výsluchu nezúčastní a namiesto nej prišiel prokurátor Peter Kysel, ktorý sa zaoberá zločineckými skupinami. Nevedno, či sa bývalá štátna tajomníčka rozhodla vypovedať aj proti vplyvným ľuďom, keďže jej advokát má zákaz poskytnúť akékoľvek bližšie informácie. „Na žiadosť mojej klientky sa nebudem k úkonom vyjadrovať,“ dodal Erdös.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: YouTube/Parlamentné Listy