Mnohí politici i občania radi využívajú vizuálne pomôcky na vyjadrenie svojho názoru. Tentokrát bol aplikovaný kočík na zdieľanie odkazu pre samotnú Zuzanu Čaputovú. Stal sa však záhadou. Kto je autorom tohto nekonvenčného nápadu?

Na konci mája bol parlamentom schválený balík pomoci pre rodiny z dielne ministerstva financií. Má ísť o finančnú pomoc pre vybrané skupiny rodín v hodnote viac ako miliardy eur. Prezidentka má 15-dňovú lehotu na to, aby sa rozhodla, či podpíše novelu zákona alebo ju vráti späť do parlamentu. V hre je však aj možnosť, že by sa obrátila na Ústavný súd.

Zuzana Čaputová avizovala, že využije čas na získanie všetkých informácií a stretne sa aj so stranami, ktoré môžu byť dotknuté novým zákonom. Hlava štátu tak napokon urobila, keďže sa dnes (6. júna) stretla so zástupcami miest a obcí, ktorým chce Igor Matovič zobrať 600 miliónov eur, aby mohol pokryť protiinflačný balík.

Iba pár minút pred rokovaním niekto ,,zaparkoval“ detský kočík priamo pred prezidentským palácom. ,,Dnes už len a len od pani prezidentky závisí, či sa 3 milióny detí a rodičov konečne dočkajú úcty zo strany štátu,“ uvádza sa v odkaze, ktorý je nalepený na kočíku. Fotografiu zdieľal na sociálnej sieti Igor Matovič, no nepridal žiadny komentár. Nie je tak jasné, či je za týmto nápadom práve on, nakoľko v minulosti mal v obľube vizuálne pomôcky na vyjadrenie politického názoru či posielanie odkazov oponentom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Igor Matovic, Zuzana Čaputová, Twitter