Balík pomoci pre rodiny bol nedávno schválený vládou, no stále o ňom musí rokovať parlament. Už teraz je však jasné, že Igor Matovič začína hádzať čísla len tak z brucha, a dokonca nie je ani jasné, ako budú všetky náklady pokryté.

Igor Matovič aj tentokrát prišiel s kontroverzným nápadom, ktorým je rodinný balíček za miliardu eur. Práve z neho sa má financovať zvýšenie jednorazového príspevku na dieťa, daňového bonusu, a taktiež majú žiaci dostávať aj pravidelné príspevky na voľnočasové aktivity.

Veľkým otáznikom je však financovanie, no i na to mal šéf strany OĽaNO vysvetlenie. Plánuje totiž vziať mestám a obciam takmer 600 miliónov eur, v dôsledku čoho Združenie miest a obcí prestalo komunikovať so štátom a momentálne sa nachádza v štrajkovej pohotovosti.

Ďalším z príjmov má byť daň z ruskej ropy, ktorá má do štátneho rozpočtu “naliať“ okolo 300 miliónov eur. Takto chcel minister financií pokryť náklady na balík pomoci pre rodiny. O to viac je prekvapujúci najnovší návrh Matoviča pre stranu SaS.

V prípade, ak podporí v parlamente zdanenie ruskej ropy pre Slovnaft, budú všetky získané výnosy použité na zvýšenie platov zdravotných sestier, lekárov a učiteľov. Matematika jednoducho nepustí! Je zrejmé, že rodákovi z Trnavy chýbajú zásadná časť financií a jeho plány na pokrytie rodinného balíka stoja na vode!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/POSTOJ TV, HNtelevízia, FB/OĽaNO