Robert Fico sa už niekoľko týždňov vyjadruje kriticky ku krokom vlády v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Najnovšie sa obúva do darovania systému S 300, ktorý východní susedia použijú k obrane. V relácii Na telo sa doňho obul aj Boris Kollár a pred vyjadreniami šéfa Smeru varuje i samotná Ukrajina.

Štátna ukrajinská agentúra Centrum sleduje znepokojene vyjadrenia Roberta Fica, ktorý sa napríklad o systéme S 300 vyjadruje ako o „smrtiacej zbrani“, hoci bol Ukrajine zaslaný na obranu pred ruským agresorom. Agentúra uviedla na sociálnej sieti, že šéf Smeru má proruské názory už najmenej osem rokov od obsadenia Krymu a Donbasu Rusmi.

Na obrázku odcitovali Ficove výroky o tom, že Ukrajina na rozdiel od Ruska nedodržiava Minské dohody, ako aj vyjadrenie, že Rusko nenesie zodpovednosť za konflikt a je preto potrebné zrušiť uvalené sankcie. Centrum patrí pod Radu národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny, ktorá je vedená prezidentom Zelenským.

Kritiku zožal Fico aj v rámci slovenskej politiky, keď ho premiér Eduard Heger po návrate z Kyjeva a Buče označil spolu s Pellegrinim za „zapredancov“ a uviedol, že môžeme čakať, „kedy sa dozvieme, že sú aj oni platení z ruských peňazí.“ Na sociálnej sieti naznačila mnohé aj prezidentka Zuzana Čaputová: „Niet pochýb, že (Rusko) svojich spojencov nachádza aj na Slovensku, a to aj medzi politikmi – nenávisť priťahuje nenávisť, klamstvo si rozumie s klamstvom,“ poznamenala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Центр протидії дезінформації, Robert Fico, Zuzana Čaputová