Tehelné pole sa stalo v utorok podvečer dejiskom úvodného zápasu baráže o Niké ligu 2024-25. Výsledok dáva reálnu šancu niečomu, čo sa nikdy na Slovensku nestalo.

Domáca Petržalka, ktorej štadión momentálne nespĺňa kritéria Niké ligy, na ňom pred skoro štyrmi tisíckami divákov dokázala zdolať ligové Michalovce. Zápas skončil 2:1, hoci hostia boli aktívnejší a trebárs aj zahodili pokutový kop.

Baráž o najvyššiu ligu sa hrá na Slovensku od roku 2018, teda s výnimkou roku 2022, keď sa z rozličných dôvodov rozlúčili s najvyššou súťažou až tri tímy.

V každom z doterajších piatich prípadov pritom ligista udržal svoju príslušnosť medzi elitou, hoci nraz to bolo pomerne tesné. Raz trebárs rozhodoval počet gólov strelených na ihrisku súpera, raz pre zmenu Poprad po výhre 2:0 prehral v Trenčíne 4:1, hoci ešte pár minút pred koncom to bolo 2:1.

Z očakávaného derby nie je nič: Barážistov čaká poriadna cesta!

Petržalka obsadila 2. miesto na úkor Prešova vďaka tomu, že v posledných desiatich kolách stratila iba dva body, zatiaľ čo Michalovce po solídnom závere sezóny zlyhali v poslednom kole v kľúčovom zápase na trávniku Košíc.

Výsledok prvého zápasu ale stále nič nemení na tom, že väčšina odborníkov sa prikláňa na stranu Michaloviec, ktoré odohrajú odvetu na domácom štadióne už v sobotu o 16:30.

Petržalka – Michalovce 2:1

Góly: 20. Roman Begala, 45+1 Lukáš Gašparovič – 41. Igor Žofčák

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FC Petržalka (@fcpetrzalka)

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/fcpetrzalka