Len pred pár dňami poskytol minister obrany Jaroslav Naď rozhovor pre The New York Times. Okrem iného prirovnal ruského prezidenta Putina k Adolfovi Hitlerovi, pričom podobnú rétoriku zvolili aj iní zahraniční politici. Najnovšie vystúpil v zahraničných médiách slovenský premiér.

Eduard Heger, ktorý sa nedávno vrátil z návštevy Kyjeva a zničenej Buče, sa čoraz ostrejšie vyhradzuje voči názorom opozičného Roberta Fica či Petra Pellegriniho. V aktuálnom konflikte stojí na strane napadnutej Ukrajiny, ktorej Slovensko pomohlo aj nedávno podarovaným protiraketovým systémom S 300.

V sobotu predseda vlády SR vystúpil v americkej spravodajskej televízií CNN. V niekoľkominútovom rozhovore s redaktorkou Halou Gorani v relácii Hala Gorani Tonight uviedol, že po systéme S 300 sa uvažuje aj o prípadnom zaslaní stíhačiek MiG-29 či húfnic Zuzana. Dodal, že forma pomoci zo Slovenska je vždy v súlade s potrebami Ukrajiny v boji, ktorý trvá už vyše mesiaca.

Taktiež sa vyjadril k najnovšiemu varovaniu Putina o pomoci zo strany USA a spojeneckých krajín Ukrajine. Heger je však presvedčený, že demokratické krajiny sa Ruskom nesmú nechať zastrašiť. ,,Vieme, že Rusko… sa reálne snaží rozbiť jednotu, ktorú máme v demokratickom svete, a to nemôžeme dopustiť. Nemali by sme sa báť, mali by sme byť odvážni a čeliť hrozbe a pomáhať Ukrajine tak, ako je to len možné,” uviedol. Napokon v súvislosti so zníženými dodávkami ruského plynu poznamenal, že naša vláda intenzívne pracuje na zadovážení alternatívnych foriem. ,,Určite je to otázka mesiacov a možno aj rokov,” myslí si Heger, ktorého mrzí, že sme nezačali s hľadaním riešení v minulosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: YT/Bazil, FB/Eduard Heger – predseda vlády SR