Premiér si prisvojil zásluhy za získanie vakcín: Toto je skutočná PRAVDA!

Dátum:

Igor Matovič sa pred pár dňami rozhodol pochváliť svojimi úspechmi na sociálnej sieti. Jeho aktivity by boli pozoruhodné, ak by na nich skutočne pracoval úplne sám alebo jeho blízki spolupracovníci. Zdá sa však, že sa premiér chváli cudzím perím.

Predseda vlády na sociálnej sieti zhrnul svoje výsledky v priebehu jedného týždňa, pričom si prisvojil zásluhy za získanie vakcín, konkrétne 15-tisíc kusov AstraZeneca, 100-tisíc Phizef/BioNTech a 2 milióny Sputnik V. S hrdosťou oznámil, že zabezpečil očkovaciu látku pre viac ako milión ľudí.

Vzápätí porovnal aktivity Richarda Sulíka za sedem dní. ,,…celý týždeň len vulgárne nadávky, klamstvá, útoky, ohovárania a intrigy,“ napísal Matovič. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus sa však rozhodol uviesť veci na pravú mieru. ,,100-tisíc vakcín dostalo Slovensko od Európskej komisie v rámci SOS mechanizmu… Nejde o iniciatívu hnutia OĽaNO ani jedného človeka-predsedu vlády. Navyše ide o vakcíny, ktoré Slovensko bude musieť v budúcnosti Európskej komisii vrátiť,“ vysvetlil na sociálnej sieti.

Taktiež 15-tisíc vakcín AstraZenecy je darom Francúzov pre Slovensko, nie pre koaličnú stranu OĽaNO či samotného premiéra. V prípade očkovacej látky Sputnik V na naše územie zatiaľ dorazilo 200-tisíc dávok, pričom do júna tohto roka má byť dodaných ďalších 1,8 milióna dávok. Momentálne nie je jasné, či Rusko dokáže splniť svoje záväzky, keďže sa to už teraz nedarí ani výrobcom zo Západu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic, Martin Klus  |  Foto: FB/Igor Matovic, Úrad vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...