Nadšený plán Igora Matoviča o zazmluvnení ruskej vakcíny Sputnik padol kvôli vetovaniu tohto návrhu koaličnou partnerkou Veronikou Remišovou. Tá sa nazdáva, že Sputnik by mal byť pred vpichnutím certifikovaný Európskou liekovou komisiou, za čo jej premiér uštedril prirovnanie pyšnej princeznej Krasomily, pričom obvineniam oboch strán dodnes neodzvonilo.

Igor Matovič spolu s ministrom zdravotníctva superlatívmi na adresu ruskej vakcíny rozhodne nešetria. Odo dňa, kedy bol návrh nákupu podaný vláde, kde sa s pochopením nestretol, obaja koaliční partneri potrebu Sputnika na Slovensku vyzdvihujú a iné riešenie, ako očkovanie touto vakcínou nevidia. Premiér avizoval, že Krajčí môže aj napriek negatívnemu rozhodnutiu vlády urobiť výnimku a sérum zazmluvniť, obaja však tento potvrdený obchod až do dnešného dňa tajili. Igor Matovič je na tento nápad hrdý: „Niekedy urobiť správnu vec potrebuje jediné. Odvahu.“

Na tlačovú konferenciu sa pri slovenské lietadlo s obsahom prvej dávky Sputnika V postavil práve Matovič: „V priebehu nasledujúcich 2 mesiacov nám príde milión vakcín podľa zmluvy, to znamená pre pól milióna ľudí. Potom následne v máji a v júni ďalší milión vakcín pre ďalšieho pól milióna ľudí. Verím, že ruská strana dodrží aj termíny aj množstvá, a ak v týchto množstvách a v termínoch tieto vakcíny na Slovensko prídu, SR na základe Sputnika V bude môcť zrýchliť tempo očkovania o viac ako 40 %,“ pričom premiér ďakuje Krajčímu za odvahu a odhodlanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Igor Matovic | Foto: FB/Igor Matovic | Video: streamable.com