Tragédia, ktorá sa odohrala uplynulý piatok v širšom centre Prešova, otriasla doslova celým Slovenskom. Explózia v 12-poschodovom paneláku pripravila o život 7 ľudí, pričom jedna osoba je stále nezvestná.

Prešovčania však neustále žijú v strachu, ktorý im nedáva spávať ani po tom, čo boli z nešťastia vyšetrovateľom obvinené tri osoby. Na Mukačevskej ulici totiž iba pred okamihom robotníci varovali ľudí, aby odišli z blízkosti paneláka, nakoľko tu mal opäť unikať plyn. Ako však uviedol Milan Vanga zo Slovenského plynárenského priemyslu, uvedené reči mali byť iba falošným zastrašovaním občanov!

Slová Prešovčanky dojímajú celé Slovensko: Týmto nám všetkým otvára oči!

“V súvislosti s plánovanými zemnými prácami v rámci sanácie obytného bloku na Mukačevskej ulici č. 7 je našou snahou znížiť riziko vzniku ďalších škôd, preto sme boli nútení pristúpiť k dočasnému prerušeniu distribúcie zemného plynu do odberných miest na Mukačevskej ulici č. 9 a 11 od 10. decembra 2019. Uvedené opatrenie realizujeme s cieľom znížiť riziko možného poškodenia plynárenskej distribučnej siete zemného plynu v súvislosti s plánovaným pohybom ťažkých mechanizmov, ktoré budú použité pri odstraňovaní následkov po mimoriadnej udalosti v obytnom bloku na Mukačevskej ulici č. 7,” objasnil Milan Vanga z SPP. Ako tiež dodal, na mieste aktuálne môže byť cítiť plyn v ovzduší, ktorý však nepredstavuje riziko vzniku havárie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk